San Jose de Ocoa

San Jose de Ocoa

san jose de ocoa

Opis i atmosfera miejsca

San Jose de Ocoa to miasto położone na południu Dominikany. Dojazd do tego górzystego miasteczka prowadzi przez nieco kiepskie drogi; ta lepsza jest z południa. Z mojego dziennika:

"Jestem w San Jose de Ocoa. Na drodze od Cruce de Ocoa do San Jose de Ocoa ciągle oznakowania: „uwaga, zwolnij”, „uwaga, droga w budowie” etc etc. Podobno dobre parę lat temu huragan Noel zmiótł tą drogę i przysypał. Na chwilę obecną nie jest taka zła..aż do jakichś 7 km przed samym miastem, gdzie są pokaźne zwały błota utrudniające jazdę. Byłem świadkiem jak auto terenowe w tymże błocie się zaklinowało. Jadę w porę deszczową. (...) Samo miasto San Jose de Ocoa nie przypada mi zbytnio do gustu jak na pierwszy rzut oka. Strasznie ruchliwe, coś jak Bani, z popieprzonym system uliczek jednokierunkowych. Zwariować można. Za to czuć trochę, że to prawie już Cibao – region rozwinięty rolniczo. W sklepach ludzie sprzedają marmolady lokalnej produkcji, ciastka z guayabą etc. etc. "

san jose de ocoa

San Jose de Ocoa, Dominikana. Góry, góry i średnio przejezdne drogi...

Gdzie spać w San Jose de Ocoa

W San Jose de Ocoa jest parę tanich hoteli, jednak nie wszystkie z nich nadają się do użytku. Część z nich przyciąga szemraną klientelę i tych hoteli lepiej unikać... W czasie mojego pobytu w SjdO znalazłem dwa tanie hotele spełniające moje oczekiwania – dobra cena i przyzwoity standard.

LISTA TANICH HOTELI W SAN JOSE DE OCOA

Co ciekawego jest w San Jose de Ocoa / Najlepsze z San Jose de Ocoa

Przyjechałem do San Jose z jedną myślą: zrobić sobie dogodną bazę wypadową w góry z tego miasteczka i chłonąć górski klimat i widoki. Rzeczywistość jednak nieco zweryfikowała moje plany. (...) CZYTAJ PEŁNY TEKST

san jose de ocoa

Góry w okolicach San Jose de Ocoa

Jak dojechać do San Jose de Ocoa

Do San Jose de Ocoa prowadzą 3 drogi i wszystkie są kiepskiej jakości. Najlepsza z nich prowadzi od (...) CZYTAJ DALEJ

droga do san jose de ocoa

Droga Cruce de Ocoa - San Jose de Ocoa... Zalecana "szczególna ostrożność"

CZYTAJ CAŁY TEKST O SAN JOSE DE OCOA TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij proszę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.