San Juan de la Maguana

San Juan de La Maguana

san juan de la maguana

Opis i atmosfera miejsca

San Juan de La Maguana to miasto położone w górach Dominikany, na środkowym zachodzie kraju, nie tak znowu daleko od granicy z Haiti – jakieś 60 km. Przyjeżdżając do San Juan, spodziewałem się miasta typowego dla terenów przygranicznych z Haiti- a więc biednego, prowincjonalnego i nieco zacofanego. Jakież było moje zdziwienie po przyjeździe do San Juan !

san juan de la maguana

Hiszpania ? Europa ? Nie, to San Juan de La Maguana na Dominikanie

Zobaczyłem miasto nowoczesne, momentami przypominające nawet jakieś miasto południowej Europy, z bogatymi ludźmi, nowymi budynkami i prężną gospodarką, opartą głównie na rolnictwie. W San Juan udało mi się też zobaczyć (chyba po raz pierwszy w kraju) (...) CZYTAJ DALEJ

san juan de la maguana

Region wokół San Juan jak i samo miasto to tereny żyjące z rolnictwa... Na zdjęciu okolice San Juan

Gdzie spać w San Juan

W San Juan jest około 4-5 tanich hoteli, ja jednak polecam 2 najlepsze z nich (gdyż nie wszystkie z tanich hoteli mają dobry standard) :

LISTA TANICH HOTELI W SAN JUAN DE LA MAGUANA

Co ciekawego jest w San Juan / Najlepsze z San Juan

San Juan to prężne miasto z paroma atrakcjami w mieście, jak i poza nim. Nie jest to jednak tak atrakcyjny turystycznie region jak np. Barahona lub Samana, z tego też względu nie polecałbym tutaj pobytu dłuższego niż 2-3-4 dni... Główną atrakcją w mieście (oprócz darmowej kafejki internetowej) był dla mnie pół-profesjonalny basen pływacki z czystą wodą – wejściówka kosztowała 100 pesos na cały dzień. Inne atrakcje miasta: parki oraz uniwersytety. Poza miastem, jakieś 25 km od San Juan znajduje się ładne górskie jezioro – Presa de Sabaneta. Piękny widok, a i rybkę można sobie zjeść prosto z jeziorka – koszt – jakieś 150-200 pesos. (...) CZYTAJ DALEJ

san juan de la maguanaPiękne krajobrazy wokół miasta... Gdzieś w oddali najwyższy szczyt Dominikany

Jak dojechać do San Juan

Droga Azua – San Juan jest bardzo dobrej jakości, bez dziur i z praktycznie nową nawierzchnią. Droga San Juan – Sabaneta (tutaj droga się kończy) jest już niestety drogą o wiele gorsza, na której trzeba jechać ostrożnie i powoli. Drogą łączącą San Juan z Haiti nie jechałem, ale mogę zaryzykować twierdzenie, że jest to dobra droga.

PEŁNA WERSJA PRZEWODNIKA PO DOMINIKANIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij proszę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.