San Juan de la Maguana

San Juan de La Maguana

san juan de la maguana

Opis i atmosfera miejsca

San Juan de La Maguana to miasto położone w górach Dominikany, na środkowym zachodzie kraju, nie tak znowu daleko od granicy z Haiti – jakieś 60 km. Przyjeżdżając do San Juan, spodziewałem się miasta typowego dla terenów przygranicznych z Haiti- a więc biednego, prowincjonalnego i nieco zacofanego. Jakież było moje zdziwienie po przyjeździe do San Juan !

san juan de la maguana

Hiszpania ? Europa ? Nie, to San Juan de La Maguana na Dominikanie

Zobaczyłem miasto nowoczesne, momentami przypominające nawet jakieś miasto południowej Europy, z bogatymi ludźmi, nowymi budynkami i prężną gospodarką, opartą głównie na rolnictwie. W San Juan udało mi się też zobaczyć (chyba po raz pierwszy w kraju) (...) CZYTAJ DALEJ

san juan de la maguana

Region wokół San Juan jak i samo miasto to tereny żyjące z rolnictwa... Na zdjęciu okolice San Juan

Gdzie spać w San Juan

W San Juan jest około 4-5 tanich hoteli, ja jednak polecam 2 najlepsze z nich (gdyż nie wszystkie z tanich hoteli mają dobry standard) :

LISTA TANICH HOTELI W SAN JUAN DE LA MAGUANA

Co ciekawego jest w San Juan / Najlepsze z San Juan

San Juan to prężne miasto z paroma atrakcjami w mieście, jak i poza nim. Nie jest to jednak tak atrakcyjny turystycznie region jak np. Barahona lub Samana, z tego też względu nie polecałbym tutaj pobytu dłuższego niż 2-3-4 dni... Główną atrakcją w mieście (oprócz darmowej kafejki internetowej) był dla mnie pół-profesjonalny basen pływacki z czystą wodą – wejściówka kosztowała 100 pesos na cały dzień. Inne atrakcje miasta: parki oraz uniwersytety. Poza miastem, jakieś 25 km od San Juan znajduje się ładne górskie jezioro – Presa de Sabaneta. Piękny widok, a i rybkę można sobie zjeść prosto z jeziorka – koszt – jakieś 150-200 pesos. (...) CZYTAJ DALEJ

san juan de la maguanaPiękne krajobrazy wokół miasta... Gdzieś w oddali najwyższy szczyt Dominikany

Jak dojechać do San Juan

Droga Azua – San Juan jest bardzo dobrej jakości, bez dziur i z praktycznie nową nawierzchnią. Droga San Juan – Sabaneta (tutaj droga się kończy) jest już niestety drogą o wiele gorsza, na której trzeba jechać ostrożnie i powoli. Drogą łączącą San Juan z Haiti nie jechałem, ale mogę zaryzykować twierdzenie, że jest to dobra droga.

PEŁNA WERSJA PRZEWODNIKA PO DOMINIKANIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij proszę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.