Jak tanio dolecieć i co zabrać

Jak tanio dolecieć na Dominikanę

PEŁNA WERSJA ARTYKUŁU TUTAJ

Na Dominikanę lata parę niskobudżetowych linii z Europy, podobnie jak z USA. Są to m.in. JetAirFly, FlyThomasCook (sprzedawane bilety tylko w 2 strony), AirBerlin, PulmanturAir, AirEuropa oraz Condor. Najlepszym sposobem wyszukiwania tanich biletów lotniczych jest wyszukiwarka typu http://www.skyscanner.com, która dając rozbudowane i jednocześnie szerokie możliwości przeszukiwania, z reguły zdecydowanie pomaga. Dobrą metodą jest także zapisanie się do newsletterów linii lotniczych (które przesyłają informacje z najnowszymi promocjami), śledzenie stron linii lotniczych na bieżąco oraz strony zbierające dostępne promocje lotnicze z całego świata.

Jak na chwilę obecną (2013 rok), przy dobrym planowaniu na Dominikanę z Europy można polecieć za około 200-250 euro w jedną stronę. Podobna cena (również przy dobrym planowaniu) jest za przelot na trasie USA - Dominikana, w 2 strony.

Warto pamiętać przy planowaniu podróży, że istnieją tzw. szczyty sezonowe, kiedy ceny biletów lotniczych szybują na horrendalne kwoty. Tak jest w okolicach Bożego Narodzenia i Nowego Roku, Wakacji (Lipiec- Sierpień) i jeszcze paru innych terminów. Zdarza się, że wtedy bilety drożeją parokrotnie.

Co zabrać ze sobą na Dominikanę:

Ja pakuję się zawsze zgodnie z zasadą – jak najmniej. Dlatego też na mój wielomiesięczny pobyt na Dominikanie zabrałem plecak o wadze do 10 kg (co i tak wydawało mi się za dużo, ale okazało się dobrym podstawowym minimum dla 30 letniego mężczyzny nie oczekującego ani zbytnich luksusów, ani utrudnień). W przypadku Dominikany można jednak tą zasadę ("jak najmniej", bo i tak wszystko można kupić na miejscu) delikatnie zmodyfikować, gdyż nie zawsze wszystko jest do kupienia na miejscu, a nawet jeśli jest...to często w horrendalnych cenach. Przykładowo (...) ->> CZYTAJ DALEJ W PRZEWODNIKU

One response to “Jak tanio dolecieć i co zabrać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij proszę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.