Santiago de los Caballeros

Santiago de los Caballeros

santiago de los caballeros dominikana

Opis i atmosfera miejsca

Santiago to drugie, po Santo Domingo, największe miasto w kraju. Pamiętam, jak mówiłem swojemu znajomemu ze Szwajcarii, że wybrałem właśnie Santiago jako miejsce, w którym będę chodził do szkoły językowej (ISLA w Alianza Francesa), zaraz po moim przylocie na Dominikanę. On opisał to miasto jako bardziej rozwinięte od Santo Domingo, i teraz, po pewnym czasie i doświadczeniach dominikańskich, w istocie przyznaję mu rację.

santiagoSantiago - widok z góry wzniesienia koło Monumento na miasto.

Santiago to stolica Cibao – najbardziej rozwiniętego gospodarczo regionu kraju. To także stolica tutejszego przemysłu tytoniowego (tutaj fabryki ma Philip Morris, produkujący m.in. lokalne papierosy Nacional, w okolicach Santiago produkuję się też dominikańskie cygara ). Ludzie z górskiej doliny Cibao mają w większości przypadków skórę nieco bielszą od reszty populacji Dominikany – m.in . poprzez nieco chłodniejszy klimat, który tutaj panuje.

Ja sam mieszkałem w Santiago ponad 2 miesiące, tylko ze względu na (...) CZYTAJ DALEJ W PRZEWODNIKU

santiago ruchliwa ulicaSantiago i jedna  najbardziej ruchliwych arterii w mieście - Avenida Las Carreras

Gdzie spać w Santiago

W Santiago jest wiele miejsc noclegowych na każdy budżet. Te dogodniej położone znajdują się w centrum miasta, w tzw. Centro Historico. Moim ulubionym hotelem w Santiago był (...)

TANIE HOTELE W SANTIAGO

Co ciekawego jest w Santiago / Najlepsze z Santiago

Santiago to dobre miejsce, tak jak pisałem wcześniej, na pozałatwianie własnych spraw typu zakupy, wypłaty z bankomatów, odwiedziny banków, klinik, konsultacje medyczne, sprawy urzędowe etc.. Jest też tutaj Centro Leon, położone około 3 km od centrum, gdzie mieści się centrum multimediane i nowoczesne muzeum (dosyć ciekawe) nt. historii naturalnej i kulturalnej Dominikany. W Santiago ma też swoją siedzibę wiele uniwersytetów i szkół językowych, jeśli więc ktoś więc chce się zapisać do szkoły językowej, może to śmiało zrobić tutaj.

santiago gua gua

Gua Gua gdzieś w centrum Santiago - kolejny niebezpieczny użytkownik drogi 😉

Z racji tego, że w mieście jest wiele uniwersystetów, jest też wiele wyedukowanych (przynajmniej w teorii) kobiet; jest to też jeden z powodów, dla którego Santiago odwiedzają mężczyźni szukający "przyzwoitej i wyedukowanej" dominikańskiej dziewczyny.

Niedaleko od Santiago znajduje się (...) CZYTAJ DALEJ

Jak dojechać do Santiago

Santiago to ważny węzeł komunikacyjny na Dominikanie, stąd też prowadzi do niego sporo dróg. Ta największa i najważniejsza biegnie z południa, z Santo Domingo. Jest to droga ekspresowa o dobrej lub bardzo dobrej jakości. Z tego też względu jest to droga bardzo ruchliwa.

Drogi z Janico i Pedregal do Santiago są również przyzwoitej jakości.

To samo, jeśli chodzi o drogi z Moca oraz te prowadzące do Puerto Plata i do Monte Cristi.

W samym Santiago istnieje natomiast rozbudowana sieć transportu publicznego w postaci współdzielonych taksówek (carros publicos: - patrz Transport na Dominikanie ), które jeżdżą zawsze po stałych trasach. Koszt jednorazowego kursu (jak na marzec 2013) wynosił 20 pesos.

CZYTAJ PEŁNY TEKST O SANTIAGO W PRZEWODNIKU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij proszę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.