Constanza

Constanza

NAJLEPSZY PRZEWODNIK PO DOMINIKANIE

constanza

Miasto położone wysoko w górach na Dominikanie; z tego też powodu jest tam zawsze chłodniej niż w pozostałej części kraju. Miejscowi mówią, że w Constanzie jest "zimno" – ja temperatury tam panujące określiłbym jako "ożywczy i rześki chłód". Wokół Constanzy jest także wiele pól uprawnych; co ciekawe wkład w lokalny rozwój rolnictwa mają tutaj Japończycy, którzy w latach 50tych XX wieku skorzystali z zaproszenia dyktatora dominikańskiego Trujilo.

 constanza

Constanza - tutaj zawsze jest o te parę stopni chłodniej, niż w reszcie kraju...Ale tylko parę 😉

W Constanzie byłem tylko przejazdem – dojechałem tutaj malowniczą drogą nr 28 z Jarabacoi, znaną także jako droga "wielu zakrętów". Z powodu tego mojego krótkiego pobytu w tym górskim miasteczku, nie szukałem tutaj miejsca do spania, jestem jednak pewien, że są tutaj tanie hotele w granicach 400 pesos.

constanza dominikana

Tereny rolnicze i pola uprawne wokół Constanzy

Drogi dojazdowe do Constanzy są dwie – jedna z Jarabacoi, druga z San Jose de Ocoa. Tą pierwszą polecam, tą drugą – serdecznie odradzam. O ile droga Jarabacoa – Constanza ma super jakość i daje ładne wrażenia wzrokowe, to droga do San Jose de Ocoa to zmora, dobra tylko dla pojazdów terenowych i dla cierpliwych kierowców. Ten 50 km odcinek trzeba pokonywać w ponad 3 godziny, jest tam tak kiepska nawierzchnia (a raczej jej brak – jest tylko ziemia i kamienie).

deser dominikana

Dziwny deser, jaki kupiłem sobie w Constanzie. Jak się okazało - jest to fasolka na słodko z biszkoptami...Dobre, ale BARDZO sycące 😉

PEŁNA WERSJA PRZEWODNIKA PO DOMINIKANIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij proszę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.