Jeziora Dominikany

Jeziora Dominikany:

Tak, na Dominikanie są również jeziora; w całym kraju jest ich parenaście. Do niektórych jezior na Dominikanie brak sensownych dróg dojazdowych, z tego też powodu są niedostępne (przynajmniej dla mnie – nie pchałem się tam na siłę). Oto najciekawsze dominikańskie jeziora, które odwiedziłem:

a) presa de Hatillo (przy mieście Maimon). Zdecydowanie najciekawsze i najładniejsze było dla mnie jezioro Presa de Hatillo, przy miasteczko Maimon. Położone w malowniczej okolicy (wśród gór), z nowo utworzonym parkiem narodowym, bogate w podwodne jaskinie...W samym parku narodowym cisza i spokój, darmowy wstęp (jak na luty 2013) i możliwość biwakowania. Obsługa parku bardzo chętnie (...) CZYTAJ DALEJ W PRZEWODNIKU

maimon presa de hatillo

Jeziorko Presa de Hatillo, Maimon. Uroki prowincji Dominikany....

b) presa de Sabaneta (przy miasteczku Sabaneta, okolice San Juan de la Maguana) – bardzo sympatyczne jeziorko malowniczo położone na tle gór. W pobliskim można zjeść świeżą rybkę prosto z jeziora. Droga prowadząca do wspomnianego jeziora z San Juan de La Maguana prowadzi przez malownicze tereny – pola uprawne na tle gór.

sabaneta jeziorki

Presa de Sabaneta - jeziorko w miejscowości o tej samej nazwie.... Okolice San Juan de La Maguana

c) Lago Enriquillo (wschód kraju przy granicy z Haiti, okolice Duverge) - nie zachwyciło mnie jakoś specjalnie... (...) PEŁNY OPIS W PRZEWODNIKU

duverge okolice

Lago Enriquillo, zasolone jezioro położone pod poziomem morza. Nieco prehistoryczny klimat....Okolice Duverge

d) presa de Bao (przy miasteczku Sabana Iglesia, okolice Santiago) – w gruncie rzeczy malownicze jeziorko (choć zagospodarowane i ujarzmione – jest na nim tama i hydroelektrownia), z nieco mętną wodą, ale na tle ładnych gór. Dobre miejsce na jednodniową wycieczkę z Santiago (ucieczka od zgiełku miasta)

presa de bao

Presa de Bao

e) Laguna de Oviedo (okolice Enriquillo i Oviedo, południowy zachód kraju) – jezioro poniżej poziomu morza ze słoną wodą (jak Lago Enriquillo) o "intensywnym" zapachu. Dobre miejsce do (...) CZYTAJ DALEJ W PRZEWODNIKU

oviedo jezioro

Słone jezioro Oviedo. To tutaj żyją iguany

f) Laguna de Rincon (okolice Barahony) – nic specjalnego. Nieco "prehistoryczny klimat", jak w Duverge. Kłopotliwa droga dojazdowa do samego jeziora (pomijając tą od parku narodowego).

Jak więc widać, Dominikana to kraj bardzo zróżnicowany geograficznie. Przez mój czas pobytu w tym kraju odwiedziłem jego chyba wszystkie największe atrakcje (w i tak z gruntu przecież atrakcyjnym i egzotycznym kraju dla turysty z Europy lub Ameryki Północnej). Powyższy opis jego największych "naturalnych" atrakcji to tylko wstęp, pewien zarys, obrazujący czego można się spodziewać po geografii tego kraju. Szczegółowe opisy miast Dominikany i ich ciekawych okolic znajdują się w górnym menu bloga - wystarczy kliknąć i wybrać sobie odpowiedni region.

Ludzie, którzy przylatują więc do jednego z "gett" turystycznych, takich jak Sosua, Punta Cana czy Boca Chica, nie eksplorując reszty tego ładnego kraju, moim zdaniem tracą bardzo wiele... Ten kraj aż prosi się o zwiedzanie i bardziej "wnikliwą" włóczęgę.

TANIE LECZ PRZYZWOITE HOTELE, OPISY NAJCIEKAWSZYCH REGIONÓW KRAJU -  TYLKO W PRZEWODNIKU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij proszę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.