Barahona

Barahona

Barahona Dominikana

Opis i atmosfera miejsca

Barahona to miasto na południowym zachodzie Dominikany. Jest bramą do dziewiczych i pięknych plaż na południu – w Enriquillo, Los Patos i Paraiso. Samo miasto jest typowym dominikańskim miastem – czyli głośne i ruchliwe. Jest tu sporo banków, są też supermarkety z dobrymi importowanymi produktami (jak np. wędliny z Hiszpanii czy Włoch), jest też kafejka z szybkim internetem.

barahona pociąg

Niedaleko miasta Barahona funkcjonuje jedyny na Dominikanie odcinek kolei. Używana tylko i wyłącznie do przewożenia towaru - trzciny cukrowej.

Dla mieszkających w pasie wybrzeża na południe od tego miasta, Barahona to miasto, do którego jedzie się załatwić sprawy – np. zakupy, wizyty u lekarza czy też choćby wypłaty z bankomatów (jadąc drogą 44 na południe Dominikany, następny bankomat mamy dopiero w Pedernales....czyli jakieś 130 km od Barahony...) Z takich też powodów ja sam bywałem dosyć częstym gościem w Barahonie.

Gdzie spać w Barahonie

Barahona ma wiele miejsc noclegowych na każdą kieszeń; jak w większości miejsc na Dominikanie, tutaj też są tanie hotele do 400 pesos za noc.

LISTA TANICH HOTELI W BARAHONIE

Co ciekawego jest w Barahonie / Najlepsze z Barahony

Oprócz możliwości załatwienia swoich spraw w tym jedynym "dużym" mieście na południowym zachodzie kraju aż do Pedernales, Barahona ma jeszcze parę innych atrakcji. Jest tutaj (...) CZYTAJ DALEJ

barahona droga

Droga 44 z Barahony do Paraiso - widoki rzucające na kolana

Jak dojechać do Barahony

Drogi prowadzące do Barahony – z Pedernales, Jimani, Neyby i Azui są w dobrym stanie. Jadąc jednak drogą prowadzącą z Azua należy mieć świadomość, że nie ma tam stacji benzynowej na odcinku dobrych parudziesięciu kilometrów. Warto więc zatankować auto lub motocykl w miarę możliwości wcześniej, tak aby nie mieć nieprzyjemnej niespodzianki po drodze – zwłaszcza, że przejeżdża się tam przez wielokilometrowe odcinki zupełnego pustkowia, przypominającego stepy. Droga prowadząca do Pedernales jest w remoncie na odcinku Barahona – Enriquillo, a sam odcinek Oviedo- Pedernales to kolejne pustkowia, przed którymi lepiej zatankować pojazd do pełna ( i sprawdzić czy wszystko działa).

CAŁY ARTYKUŁ O BARAHONIE TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij proszę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.