Monte Cristi

Monte Cristi

Monte Cristi

Opis i atmosfera miejsca

Monte Cristi to miasteczko położone na północnym zachodzie Dominikany, zaraz przy granicy z Haiti. Bardzo "wyluzowane" miasteczko, w którym nie dzieje się prawie nic; życie upływa w sposób leniwy.

monte cristi restauracja

Monte Cristi, restauracja przy drodze do plaży Morro

Z mojego dziennika:

"Kolejna czarująca mieścina, w której niewiele się dzieje... Poprzetykana krzyżującymi się alejami, z sympatycznymi ludźmi, kolejne urocze ciekawe zadupie na Dominkanie. Sporo ludzi tutaj żyje targiem (i z targu pewnie tez) w Dajabon, który odbywa się dwa razy w tygodniu – w poniedzialki i piątki. Zjeżdża się tam sporo ludzi z Haiti, którzy handlują czym popadnie."

Spędziłem w Monte Cristi  dobre parę dni. Gdy piszę to teraz, wiem już, że (...) CZYTAJ DALEJ

Gdzie spać w Monte Cristi

W Monte Cristi, tak jak i w każdym miejscu na Dominikanie o walorach turystycznych (położenie nad oceanem) jest solidna baza hotelowa. Są tutaj hotele dla budżetów mniejszych i większych; ja oczywiście spałem w miejscu z budżetu mniejszego (ale ciągle czystego i schludnego) ;-)) Oto 3 TANIE  hotele w Monte Cristi o przyzwoitym standardzie:

OPISY TANICH HOTELI W MONTE CRISTI - W PRZEWODNIKU

Co ciekawego jest w Monte Cristi / Najlepsze z Monte Cristi

Plaża El Morro

monte cristi plaża el morro

Malownicza plaża w Monte Cristi

Jakieś 8 km od miejsca, gdzie spałem znajduje się piękna plaża - El Morro. Zapierąjące dech w piersiach widoki, zwłaszcza podczas dojazdu na wspomnianą plażę (...) CZYTAJ DALEJ

Włoska pizzeria i smażalnie ryb

Przy drodze do (...) CZYTAJ DALEJ

Jak dojechać do Monte Cristi

Z mojego dziennika:

"Droga do Monte Cristi z Sosua prowadzi przez Puerto Plata i Esperanzę. Odcinek Puerto Plata – Esperanza to istny koszmar – dziury wielkości człowieka na drodze, muldy, koleiny, wyboje i bóg wie co jeszcze. (...) Natomiast odcinek Esperanza – Monte Cristi to cud miód i orzeszki prawie że....;-) Droga prawie bez dziur, równa, o małym natężeniu ruchu, z pustą przestrzenią dookoła"

Z kolei druga droga dojazdowa do miasta - z Dajabon jest przyzwoitej jakości.

ZALOGUJ SIĘ LUB KUP DOSTĘP DO PEŁNEJ WERSJI PRZEWODNIKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij proszę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.